Gabikin sladký svet

sobota 4. apríla 2015

Oriešková bezlepková roládaDo tejto rolády nejde pšeničná múka, ale napriek tomu sa dá krásne zrolovať a zdravšia verzia je na svete.

POTREBUJEME:

5       vajíčok veľkosť L
5 PL cukru ( dávala som kokosový, môžete dať aj trstinový,alebo obyčajný)
5 PL mletých lieskových orieškov ( vlašské...)
2 PL kukuričnej múky hladkej
1 PL oleja
1/2 ČL prášku do pečiva (PDP)

Plnka:
30 dkg  mletých orechov ( ja ich vopred opražím, krásne sa rozvoňajú)
15 dkg  cukru ( aký používate)
0,5 dcl vody
1,5 dcl mlieka ( ja som dala mandľové)
2 PL rumu

POSTUP:

Žĺtka oddelíme od bielkov. Bielka vyšlaháme, najprv pár minút pri nižších otáčkach do jemne peny. Potom zvýšime rýchlosť a pridáme 1 lyžicu cukru a chvíľu prešľaháme. Potom už postupne pridáme zvyšný cukor a vyšľaháme do tuha.
Do snehu zamiešame žĺtka , potom mleté orechy zmiešané s kukuričnou múkou a PDP. Jemne spojíme a nakoniec pridáme olej.
Cesto rozotrieme na papier na pečenie a dáme upiecť do rúry vyhriatej na 200°C. Pečieme maximálne 8 minút. Cesto na roládu sa musí piecť rýchlo a pri vyššej teplote, aby sa dalo zrolovať.
Upečené vyklopíme a ešte horúce aj s papierom zrolujeme. necháme chvíľu postáť, rozrolujeme ,stiahneme papier a hneď plníme.
Ako sa pečie cesto urobíme plnku a to tak, že do vody nasypeme cukor a rozvaríme ho. Orechy pomelieme a zalejeme horúcim sirupom. Prilejeme mlieko s rumom a vymiešame. Plnka nesmie byť príliš riedka ,ale ani hustá. Ak je hustá prilejeme mlieko , ak riedka oriešky a trochu cukru.
Plnku rozotrieme na 2/3 na korpus a poriadne stočíme. Necháme vychladnúť na mriežke. Potom poprášime cukrom a dozdobíme.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára